Loading Evenemang

« Alla Evenemang

Årsmöte 2026

23 maj @ 10:00 - 24 maj @ 16:00

Varmt välkommen till Svenska Numismatiska Föreningens årsmöte lördag 23 maj i Jönköping. Årsmötet och efterföljande auktion är öppna för alla medlemmar utan föranmälan.

Ladda ner och se vårt program här.

Ladda ner och visa årsmötets auktionskatalog här. Katalogen kommer att tryckas i begränsat antal och finnas på plats före och under auktionen.

 

OBS! Alla måltider och utflykter är nu fullbokade. Det går fortfarande bra att som medlem vara med på årsmötet och följande medlemsauktion. Till det behövs ingen föranmälan.

Vi anordnar en guidad tur till bergrummet ”Grottan” i Jönköping före årsmötet på lördagen, samt utflykt med guide till Visingsö på söndagen.

Föranmälan senast 21 april till SNF2026@bildsidan.se för utflykter och middagar – se program nedan.
(meddela även eventuella allergier eller preferenser senast 30 april)

Tillägg 260423, för utflykten till bergrummet ”Grottan”
Närmaste adress till ingången är von Platensgatan 26. Det kan vara lite kallt och smutsigt/dammigt inne i bergrummet och skum belysning – så ta gärna med pannlampa/ficklampa eller utnyttja mobiltelefonens lampa om den har en sådan.

Detaljer

  • Start: 23 maj @ 10:00
  • Slutar: 24 maj @ 16:00